BDAR
gdpr

header image

Kaip atvykti

Pasiekti Medžių lajų taką galima pėstute, dviračiais, vandens transportu, pramoginiu traukinuku ir autotransportu.

   

Pėstute keliaukite Šventosios pažintiniu taku

Tai 4,9 km ilgio pažintinis takas palei Šventosios upę. Take įrengta 20 pažintinių stotelių, skirtų susipažinti su Antano Baranausko apdainuotu Anykščių šileliu ir jo vertybėmis, čia augančiais augalais, vykstančiais gamtos procesais. Tako pradžia šalia „SPA Vilnius Anykščiai“ (koordinatės (WGS) 55.509376, 25.086436), pabaiga – Puntuko akmuo, o šalia ir Medžių lajų takas. Keliaujant nuo tako pradžios iki pabaigos paklysti neleis ant medžių kamienų esantys žali skrituliai.

     Automobiliu iki aikštelės o toliau pėstute keliaukite Eko taku

Jei norėsite ne tik pasiekti Medžių lajų tako kompleksą, bet ir pasigrožėti išskirtine Anykščių šilelio gamta bei netikėčiausiose vietose lankytojus pasitinkančiomis meninėmis kompozicijomis, pasirinkite šį maršrutą.  Šis Anykščių šilelyje sukurtas takas lankytojams leis atrasti dar nepažintas vietas ir alternatyvų kelią į Medžių lajų tako kompleksą. Keliaudami šiuo taku, ateisite prie pat įėjimo į Medžių lajų taką. Tačiau pasirinkdami šį variantą, visada atsižvelkite į gamtos sąlygas – tai miško takas, ne asfalto danga!

           Dviračiu

Pasirinkę šį maršrutą dviračiais važiuosite per Antano Baranausko apdainuotą Anykščių šilelį, visai greta dangų remiančių pušelių. Važiuodami taku galite užsukti apžiūrėti Šlavės atodangos. Pakeliui į Medžių lajų taką pravažiuosite kelis, įdomius pavadinimus turinčius upelius, – siūlome stabtelėti ir pasiklausyti jų čiurlenimo, pasigrožėti jų ypač giliais, vėsuma dvelkiančiais slėniais…

Šventosios vandens turizmo trasoje nuo Andrioniškio iki Kavarsko įrengta 20 prieplaukų prie stovyklaviečių, lankytinų objektų. Stovyklavietėse įrengtos pavėsinės, laužavietės, tualetai. Trasą įveikti galima per vieną dieną, tačiau siūlome keliauti dvi dienas, kadangi Šventosios slėnyje labai daug lankymui pritaikytų gamtos ir kultūros objektų!

ĮSPĖJIMAS: pasiekus Anykščių užtvanką būtina sustoti, išlipti į krantą ir persinešti plaukimo įrangą. Plaukti per užtvanką griežtai draudžiama!

           Pramoginiu traukinuku

Važiavimo maršrutas:

Dainuvos slėnis (Vilniaus g. 95) – Medžių lajų takas

Medžių lajų takas – Dainuvos slėnis (Vilniaus g. 95)

Reguliarių reisų grafikai, keičiantis metų laikams keisis. Sekite informaciją.

Tel. +370 381 59177; [email protected]

www.infoanyksciai.lt

         Autotransportu 

Dvaronių k. 5, 29168 Anykščių r. sav.

Koordinatės: 567021, 6150516 (LKS)
55.485095, 25.060364 (WGS)
55° 29′ 6.34″, 25° 3′ 37.31″

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-03