BDAR
gdpr

Kviečiame žvejus mėgėjus į nuotolinį susitikimą „Tvari žvejyba ir jos nauda žvejui“

Data

2022 03 21

Įvertinimas
0
susitikimas su žvejais.png

2022 m. kovo 24 d., 18 val. Kviečiame žvejus mėgėjus į nuotolinį susitikimą „Tvari žvejyba ir jos nauda žvejui“

Kviečiame į susitikimą su Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Gamtos tyrimų centro (GTC) mokslininkais Asta Audzijonyte bei Justu Dainiu ir laidos „Šiandien kimba“ vedėju Sauliumi Vigraičiu.

Aptarsime:

  • Ar mėgėjiška žvejyba gali daryti didelę įtaką žuvų populiacijoms?
  • Pokyčiai žvejyboje – ką pastebi žvejai? Ar keičiasi žuvų būklė? Ar keičiasi žvejų požiūris?
  • Kodėl žvejai turėtų įsitraukti į piliečių mokslą?
  • Kuo mokslininkams gali pasitarnauti jūsų žuvų nuotraukos ir kaip jomis pasidalinti?
  • Nauja žvejams skirta programėlė FishSizeProject – kokią naudą gaus mokslas ir kokią žvejai?
  • Istorinių žvejybos nuotraukų konkursas. Kaip jūsų tėvų ir senelių laimikiai gali tapti šiuolaikinio mokslo dalimi?

Įvairiose pasaulio valstybėse žvejai, registruodami savo laimikius ir žvejybas, prisideda prie žuvų išteklių vertinimo ir atsakingos žvejybos skatinimo. GTC pradeda plėtoti panašią programą Lietuvoje, bet jos sėkmė priklauso nuo aktyvaus žvejų įsitraukimo. Į šį susitikimą norėtume pakviesti Lietuvos žvejus, kuriems rūpi tvarios žvejybos principai, kurie nori prisidėti prie žuvų populiacijų išsaugojimo, kurie domisi šiuolaikinėmis technologijomis ir nori prisidėti prie naujos mobiliosios programėlės žvejams tobulinimo. Norime išgirsti jūsų mintis ir neformaliai pabendrauti ieškodami geriausių sprendimų žvejams ir mokslui.

Į nuotolinį susitikimą kviečiame registruotis užpildant anketą https://forms.gle/EVTQvizdGiYQQrny6 arba adresu [email protected]

Taip pat kovo-balandžio mėnesiais prie Kauno marių ir Balsio ežero lankysis GTC specialistai. GTC čia vykdo reguliarias žvejų apklausas siekiant įvertinti žvejų sugavimus. Jie taip pat dalins žvejybos liniuotes/kaklajuostes su minimaliais žuvų dydžio limitais, mėgėjiškos žvejybos taisyklių lentelę ir informaciją apie naują programėlę žvejams FishSizeProject. Liniuotę taip pat bus galima atsiimti skirtingų Lietuvos regioninių parkų direkcijose, Gamtos tyrimų centre arba į programėlę įkėlus bent trijų žvejybų duomenis kreiptis el. laišku ir gauti liniuotę paštu. Norintys sužinoti daugiau informacijos, gali kreiptis el.paštu [email protected].

Daugiau apie „Lydekai paliepus“ projektą ir jame vykdomas veiklas galite sužinoti adresu www.lydekaipaliepus.lt

 

Projektas bendrai finansuotas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų (projekto Nr. 01.2.2-LMT-K-718-02-0006) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).