BDAR
gdpr

Savanoriai padeda prižiūrėti stepinę pievą

Data

2021 09 23

Įvertinimas
1
IMG_20210907_105914.jpg

2021 m. rugsėjo 7 d. Anykščių regioninio parko direkcijoje sulaukėme 19 savanorių iš „Swedbank“ banko, su kuriais kartu tinkamai sutvarkėme stepinę pievą.

Stepinės pievos – tai natūraliausios ir daugeliu atžvilgiu vertingos pievos, pasižyminčios savita augaline sudėtimi. Jas dažniausiai galime sutikti sausų kalvų šlaituose, upių slėnių sausose terasose ir saulėtose pamiškėse. Vasaros metu tokiuose šlaituose esančios stepinės pievos yra saulės nuolat įkaitinamos ir išdžiovinamos.

Tinkamiausia priežiūra stepinėms pievoms būtų gyvulių ganymas. Tačiau pasirenkamas kitas būdas užtikrinti, kad stepinės pievos neužaugs – tai yra kasmetinis šienavimas. Šienauti stepines pievas galima tik tada, kai saugomų augalų rūšys yra subrandinusios ir išbarsčiusios sėklas, o ten gyvenantys vabzdžiai jau subrendę. Todėl šiais metais šienavimo darbai buvo atlikti rugsėjo pradžioje. Buvo nušienauta 2,7 ha stepinės pievos – prie Šventosios upės. Į talką atskubėję savanoriai krovė, grėbė ir vežė šieną į atitinkamą aikštelę. Po darbų savanorius vaišinome žolelių –  čiobrelių, mėtų, vingiorykštės, jonažolių ir raudonėlių, pririnktų mūsų parko darbuotojų Anykščių regioniniame parke, karšta arbata!

Dėkojame už pagalbą talkinusiems savanoriams!