BDAR
gdpr

ŠIKŠNOSPARNIŲ NAKTIS - 2021 Anykščių regioniniame parke

Data

2021 08 28

Įvertinimas
0
siksnosparniu.JPG

Renginio dalyviai bus supažindinti su svarbiausiais faktais apie šiuos naktinius gyvūnus, pasidalinta  įvairiomis istorijomis sukauptomis per daugelį metų dirbant su šiais ne tik visuomenei, bet ir mokslininkams vis dar paslaptingais gyvūnais ir jų apsaugą. Išsiaiškinsime, kodėl šikšnosparniams reikia  inkilų. Drąsiausiems – sutemus bus ištemptas specialus voratinklinis tinklas šikšnosparniams gaudyti.  Akyliausiems – pavyks bent akies krašteliu išvysti virš galvų nardančius šikšnosparnius,  galiausiai, naudojantis specialia įranga, bandysime išgirsti skraidančių šikšnosparnių skleidžiamus garsus. Leiskitės į šį mistišką nuotykį ir sužinokite įvairių įdomybių apie šikšnosparnius, jų gyvenimo būdą ir stebinančius įpročius.

Šie metai ypatingi šikšnosparniams. 2021 m. – EUROBATS sutarties (tarptautiniam susitarimui dėl šikšnosparnių apsaugos Europoje) 30-metis ir 25 metai tarptautinei šikšnosparnių nakčiai. Anykščių regioninio parko direkcija prisijungia prie šių renginių ir mini tarptautinę šikšnosparnių naktį kartu!

Renginys vyks rugsėjo 17 dieną (gali keistis).

Renginio pradžia: 19.00 val. 

Planuojama renginio pabaiga: 23.30 val.

Renginį veda:  Remigijus Karpuška, gamtosaugos ekspertas (Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos metodinis analitinis centras).

„Šikšnosparnių naktis" – galbūt skamba šiek tiek kraupiai, tačiau neišsigąskite, bus labai įdomu ir į šį nuotykį drąsiai pasinerti gali visa šeima – net ir patys mažiausieji! Galite atsinešti savo pleduką ir būtinai puodelį žolelių arbatai.

Renginio vieta:  Anykščių regioninio parko lankytojų centro kiemelyje (J. Biliūno g. 55, Anykščiai), o  esant labai prastoms oro sąlygoms renginys vyks salėje 2 aukšte.

Preliminari programa (gali keistis)

19.00 – 20.30 val. Pirmoji pažintis su šikšnosparniais

20.30 – 21.30 val. Inkilai - ne tik paukščiams (bus keliami)

21.30 – 22.00 val. Šikšnosparnių laukimas(Kvepianti žolelių arbata, klausimai – atsakymai)

      Kūrybinės dirbtuvėlės: 

      * „Šikšnosparniukas” (visiems: pasigamink ir parsinešk į namus)

      * „Nuspalvink šikšnosparnį” (vaikams)  

      * sugalvok vardą mūsų pagamintam pačiam didžiausiam šikšnosparniui

22.00 – 22.30 val. Šikšnosparnių klausymas

22.30 – 23. 30 val. Naktinis kino seansas

23.30 val. Renginio pabaiga