BDAR
gdpr

Tęsiamos projekto LLI-477 „Tarptautinio turistinio maršruto „Struvės geodezinis lankas” sukūrimas“

Data

2022 06 30

Įvertinimas
0
turizmo mokym vies.jpg

Įgyvendinant projekto LLI-477 „Tarptautinio turistinio maršruto „Struvės geodezinis lankas” sukūrimas“, numatytas veiklas, š. m. birželio 6–10 dienomis, Anykščių regioninio parko direkcija, projekto partneris, organizavo ir dalyvavo kartu su projekto partneriais (Jekabpilio miesto savivaldybe) penkių dienų išvykoje, lankant Latvijos, Estijos, Suomijos ir Lietuvos Struvės geodezinio lanko punktų vietas, vertinant pasirinktų punktų prieinamumą, įrengtą infrastruktūrą.

Punktų lankymo tikslas – susipažinti su esama situacija, kad įgyvendinant numatytą projekto veiklą, sudarant tarptautinį turistinį maršrutą, būtų žinoma, kuriuos punktus galima įtraukti į rengiamą maršrutą, kiek preliminariai laiko užtrunka pasirinktų punktų lankymas, kokia yra esama infrastruktūra, koks yra realus punkto vietos pasiekiamumas, kaip išdėstyta viešinimo informacija. Skirtingas punkto vietos pasiekiamumo sudėtingumo lygis padės atsižvelgti sudarant tarptautinį turistinį maršrutą. Bus siūlomi kelių sudėtingumo lygių maršrutai, pritaikyti įvairaus amžiaus keliautojams, šeimoms su vaikais, aktyvaus poilsio mėgėjams ir kitiems keliautojams.

O š.m. birželio 16–17 dienomis, Anykščių regioninio parko direkcija, projekto partneris, pagal numatytas projekto veiklas organizavo dviejų dienų tarptautinius turizmo mokymus „Tvarus ir pažintinis turizmas“ visiems projekto partneriams, į kuriuos buvo kviesti įvairių sričių klausytojai, dirbantys turizmo sferoje.

Mokymai vyko Anykščiuose. Mokymų metu dalyviai susipažino su įvairiais tvaraus ir pažintinio turizmo aspektais, lektorės Justina ir Kristina įdomiai pristatė integruoto turizmas idėjas, kaip sujungti skirtingus turistinius objektus, esančius vienoje vietovėje į vieną bendrą turistinį maršrutą, kaip nepamesti mokslo pažinimo gijos ir išlaikyti tvarumą, apjungiant įvairius paslaugų teikėjus, aktyviai įtraukė dalyvius į užduočių atlikimą bei nagrinėjo sėkmingos rinkodaros metodus.

Antrąją mokymų dieną dalyviai ne tik klausėsi paskaitų, bet ir lauke atliko praktines užduotis, kaip naudojantis įvairiais matavimo prietaisais išmatuoti atstumą, nustatyti aplink esančių objektų kampus. Šias žinias perteikė, o taip pat ir apie Struvės geodezinį lanką įdomių faktų pateikė inžinerijos technologijos mokslų daktaras, Struvės geodezinio lanko žinovas-ekspertas Saulius Urbanas.

 

Daugiau apie projektą: https://anyksciurp.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/projektai   

https://www.anyksciuparkas.lt/apie-projekta/

https://www.facebook.com/Anyksciu.regioninis.parkas